Vibram

O společnosti Vibram - výrobci gumových podešví

logo VibramItalská společnost Vibram vyrábí gumové podešve pro turistické a horolezecké boty již více než 70 let. Její zakladatel, italský alpinista Vitale Bramani vedl v roce 1935 horolezeckou expedici v italských Alpách. V té době se běžně používaly jako nástupové boty těžké kožené boty s podešví pobitou cvoky a na samotný výstup lehké lezecké boty. Tyto lehké lezečky se staly osudnými šesti účastníkům expedice. V silné sněhové bouři utrpěly těžké omrzliny, kterým následně podlehli. Po této zkušenosti se Vitale Bramani pustil do vývoje všestranné horolezecké podešve, která by dobře fungovala jak pro přístup ke stěně, tak i pro samotné lezení. Nová konstrukce nahradila podešve se železnými cvoky a horolezci mohli používat jediné univerzální boty, které jim poskytly podstatně lepší ochranu.
Od roku 1954, kdy byla rozjeta sériová výroba podešví Vibram, se stal žlutý osmiúhelník Vibram, synonymem dokonalého řešení podešví pro horolezectví a turistiku. V dnešní době je společnost Vibram světovou jedničkou ve vývoji a výrobě vysoce odolných podešví pro horolezectví, turistiku a outdoor, ale podešve Vibram se stejně se dobře uplatňují i na pracovní, rekreační a módní obuvi. Podešve Vibram se za těch více než 70 let proslavili svou kvalitou, výkonem, bezpečností, designem a neustávajícím vývojem. Podešve Vibram stanuli snad na všech nejvyšších vrcholech světa, účastnili se tech nejnáročnějších expedic v extrémních klimatických podmínkách a překonávali na závodních jachtách světové oceány.  Všechny produkty Vibram jsou vždy navrhovány podle nejnovějších poznatků pro daný účel s použitím těch nejkvalitnějších komponentů a surovin.

Nová podešev Vibram musí vždy splňovat tato hlavní kritéria:

- garance maximálního výkonu
- maximální komfort při nošení
- kvalita zpracování a životnost

Společnost Asolo spolupracuje s Vibram již od svého počátku a ve společné kooperaci vyvíjí dokonalé podešve pro turistické, trekové, horolezecké a sportovní boty Asolo již více než 30 let. 

Příklady podešví Vibram použitých u horolezeckých, trekových, turistických a sportovních bot Asolo

Vibram Nilgiri 


- podešev Vibram Nilgiri - použitá u skeletových modelů Asolo AFS 8000, AFS Guida a AFS Evoluzione

 

 

 

 

podešev vibram Everest
- podešev Vibram Everest - použitá u horolezeckých bot Asolo Lhotse a Broad Peak

 

 

 

 

podešev Vibram Power Matic

 

 

 

- podešev Vibram - použitá u modelů řady Asolo - 100 GV, 200 GV a 400 GV

 

 

 

podrážka Vibram Cross Walk

 

 

- podešev Vibram Cross Walk - použitá u modelové řady Asolo Cross Walk a FSN - Neptune GV, Astrid GV a Elios GV

 

 

 

 

podešev Vibram Tenere

 

 

- podešev Vibram Tenere - použitá u modelové řady Asolo Ecape - Mantra GV, Ray, Scorpion a Ray GV


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies - ano, i my používáme cookies. Proč? Abychom mohli sledovat návštěvnost a vytvářet obsah a facebookové reklamy, které vás budou zajímat.
Přečtěte si naše zásady ochrany osobních údajů.     OK, beru na vědomí.
Přihlášení
zapomenuté heslo

Zavřít