Postup nastavení batohu

Funkční prvky batohu Lowe Alpine

POSTUP NASTAVENÍ BATOHU

 1. Batoh naplňte závažím, ideálně v podobné váze, jakou bude mít typická výbava.
 2. Uvolněte nosné popruhy - včetně bederního popruhu, ramenních popruhů, hrudního popruhu, vrchních balančních dotahů a bederních stabilizátorů. Pokud má batoh nastavitelný zádový systém, nastavte jej do vaší správné pozice.
 3. Lowe Alpine používá dva stavitelné zádové systémy - TFX Torso Fit a Torso Fit Centro.
 4. Batoh si nasaďte na záda, nastavte si bederní popruh na boky a dotáhněte. Utáhněte ramenní popruhy tak, aby pohodlně seděly. Váha batohu se rozkládá mezi ramenní popruhy a bederní popruh právě dotažením nebo povolením ramenních popruhů. Ramenní popruhy příliš nedotahujte, většina váhy by měl nést bederní popruh.
 5. Vrchní balanční dotahy slouží k přitažení/povolení ramenních popruhů k/od batohu. Toto nastavení má velký vliv na stabilitu vrchní části batohu. Dotažením popruhů přitáhnete vrchní část batohu k zádům. Dotahy nastavte tak, abyste se s batohem na zádech cítili pohodlně.

  Během túry budete pravděpodobně dotahy přenastavovat v závislosti na změnách terénu.


  Povolením nosných a balančních popruhů se batoh odsadí od zad a umožní proudění vzduchu a ochlazení zad. Náklad ale nebude úplně stabilní.  Přitažením nosných a balančních popruhů se zmenší mezera mezi batohem a zády a batoh se stane stabilnějším.


  Pokud přitáhnete balanční popruhy až do té míry, že se nosné popruhy přizvednou, tlak se přesune na hrudník a uvolní se ramena. Mohou nastat situace, kdy je dobré si tuto možnost zvolit a zmírnit tím tlak na ramena.  Pokud máte kratší záda, možná budete potřebovat posunout sponu uchycení balančních popruhů směrem dopředu na popruhu, tak aby si balanční popruh zachoval správný úhel. Optimální sklon je 30 – 45°. Pokud cítíte efekt při přitahování a povolování balančních popruhů je nastavení v pořádku, i když není dodržen optimální úhel


   
 6. U některých batohů najdete na každé straně bederního popruhu přídavné dotahy bederního stabilizátoru. Jejich dotažením se batoh přitáhne bederní části zad a stabilizuje se spodní část batohu. Dotahy nastavte dle pocitu tak, aby batoh pohodlně seděl. Během túry budete pravděpodobně dotahy přenastavovat v závislosti na změnách terénu. U modelů vybavených TFX technologií se může pevným přitažením dotahů zablokovat funkce Torso Motion.
 7. Úplně nakonec sepněte a přitáhněte hrudní popruh. Jeho posazení je většinou 5 – 8 cm pod klíční kostí.

 

 
 


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies - ano, i my používáme cookies. Proč? Abychom mohli sledovat návštěvnost a vytvářet obsah a facebookové reklamy, které vás budou zajímat.
Přečtěte si naše zásady ochrany osobních údajů.     OK, beru na vědomí.
Přihlášení
zapomenuté heslo

Zavřít