Test Jumla GV

 

Protože se poměrně často pohybuji na horách a na ferratách (pracuji jako průvodce na ferratách pro CK, aktivně lozím...), hledal jsem vhodnou obuv. Po konzultaci s provozovatelem obchodu VodaHory.cz jsem dal na jeho doporučení a vybral boty Asolo Jumla GV.

Boty jsou výrobcem určeny především na via ferraty, ale skýtají daleko větší možnost a univerzálnost. Boty jsou celokožené s membránou GORE-TEX, vysokou gumovou obsázkou, robustní špičkou a šněrováním od špičky. Podešev Vibram s jemnějším vzorkem a hladkou špičkou pro dobrou přilnavost ke skále. Stabilní, lehká bota nad kotník.

Jumla svými konstrukčními prvky opravdu připomíná lezečky - podrážka podobná lepičce, šněrování od špičky, zpevněná pata... Výborné vlastnosti oceníme na technických, skalnatých pasážích, či Via Ferratách. Právě pomocí dlouhému šněrování se bota snadno přizpůsobí a bota s nohou jakoby "sroste". Vibram podrážka s adhezní špičkou drží dobře nejen na skále, ale i na různorodém povrchu.

Boty používám takřka rok, za tu dobu se mi velice osvědčily, přestože je vůbec nešetřím a hojně používám napříč celou sezónou. Jak už jejich určení napovídá hodí se zejména na ferraty. Osvědčily se mi na četných víkendovkách v Rakousku v oblasti Dachsteinu i Raxalpe. Od lehkých, kratších ferrat až po těžké, celodenní prásky, kde člověk ocení jejich lehkost, stabilitu, dobrý kontakt se skálou a cit na stupech. Důležitým faktorem je i pohodlí a sucho (odvod potu), což tyto boty i díky GORE-TEX membráně splňují.

Zkutečnou zatěžkávací zkouškou byl pro tyhle botky týdenní přechod NP Velebit a Paklenica v Chorvatsku. Tahle oblast se vyznačuje působivými vápencovými útvary, které jsou však nemilosrdné k vaší obuvi a vybavení. Kamenné stezky, ostré skály, travnaté pláně i lesní pěšiny s tím vším si boty Asolo Jumla GV hravě poradily, poskytly mi komfort lehkost a pohodlí.

Stějně tak jsem tyhle botky nesčetněkrát využil na českých horách, kde odvedly skvělou práci. Při horších povětrnostních podmínkách nebo náročnějším terénu, kdy se člověk nechce vláčet v těžkých pohorách, ale zárověň potřebuje tu správnou podporu.

Pokud hledáte lehkou, univerzální botu, která vás podrží na ferratách a zároveň jí široce využijete i při jiných aktivitách a podmínkách Asolo Jumla GV je skvělá volba.


+ lehké, odolné, dobře zpracované
+ vysoká gumová obsázka a robustní špička
+ šněrování od špice
+ široké použití, nejen na ferraty

- vyšší nárt, nemusí každému vyhovovat

Testoval: Tomáš Kadlec
- Horský průvodce
- Instruktor skalního lezení
- Instruktor speleoalpinismu


Test Asolo Jumla GV  Test Asolo Jumla GV  Test Asolo Jumla GV
 


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies - ano, i my používáme cookies. Proč? Abychom mohli sledovat návštěvnost a vytvářet obsah a facebookové reklamy, které vás budou zajímat.
Přečtěte si naše zásady ochrany osobních údajů.     OK, beru na vědomí.
Přihlášení
zapomenuté heslo

Zavřít