Petr Jahoda

Tým Asolo ČR - Petr Jahoda

Petr Jahoda (*1963) - místo působení Brno - byl účastníkem, nebo organizátorem mnoha významných expedic zejména k přírodním, divoce žijícím národům světa (Západní Papua - Irian Jaya, Siberut, Etiopie, Keňa, Namibie…). Mimoto je organizátorem expedic do vysokých hor a za polární kruh. Byl jedním z organizátorů a účastníků úspěšné expedice do Pamíru na Pik Lenina (7134 m). Má za sebou bezpočet dalších vysokohorských výstupů na známé i méně známé vrcholy (Matterhorn, Mont Blanc, Kilimanjaro ad.). Jeho posledním velkým úspěchem byl výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceáni - Carstensz Pyramid (Puncak Jaya). Organizačním zajištěním expedice ho pověřil známý český horolezec Miroslav Caban, první Čech, který dokončil projekt „7summits“ a zároveň druhý člověk na světě, který projekt zrealizoval bez použití umělého kyslíku při výstupu na Mt. Everest (prvním byl Reinhold Messner). Petr Jahoda vystoupil na vrchol Carstensz Pyramid 22. 8. 2005 jako spolulezec Miroslava Cabana.
Petr Jahoda publikuje v českých i zahraničních časopisech a magazínech, nafilmoval přes deset dokumentárních filmů pro Českou televizi, je autorem čtyř cestopisně-etnografických knih „Nazí a divocí“, „Kanibalové z hor“, "S horským kolem na dno Afriky" a velké fotopublikace „Žijící lidé pravěku“.
V současné době pracuje jako vedoucí náročných expedic v jisté cestovní kanceláři a nadále se věnuje své vlastní expediční činnosti. Od roku 2000 je prezidentem Českého klubu cestovatelů.
Česká televize o něm natočila již dva samostatné dokumentární filmy. Fotografie, které přivezl z cest jsou součástí učebnice zeměpisu pro 6. ročník ZŠ a primu gymnázia…

Test Asolo Sasslong NBK GV

Doba testování
Únor 2007 + březen a prosinec 2007 (cca 90 dnů).
podmínky testu
Expediční činnost v Africe - výstup na Kilimandžáro (5895 m) a horolezecký výstup na Mount Keňu, vrchol Batiem (5199 m). Oba výstupy byly značnou částí ve sněhu. Klimatické podmínky v testovací destinaci - denní teploty -15 - +35°C, noční teploty -10 - +5°C. Dále 2x velmi náročný trek a horolezecký výstup na Carstensz Pyramid - Papua (Nová Guinea). Jeden z nejnáročnějších treků světa, vede horským deštným pralesem a náhorními planinami s bažinami, pokračuje přes sedlo ve výšce 4700 m s velmi ostrými skalami a padá zpět do BC ve výšce 4200 m. Výstup na Carstensz Pyramid je horolezeckou technikou ve velmi ostré a strmé skále (stěně), ve vrcholových partiích je dlouhý úsek ve sněhu a ledu. Celá trasa treku vede zcela neobydlenými oblastmi. Klimatické podmínky v testovací destinaci - denní teploty -10 - +35°C, noční teploty -5 - +12°C. Déšť, bláto i hluboký sníh.
Průběh praktického testu
S těmito botami jsem během testování absolvoval 3 velmi až extrémně náročné treky a jeden náročný trek zakončené dlouhými horolezeckými výstupy (mimo Kilimandžára). Bota je lehká, dobře drží na skále, i při velmi náročném treku se chová velmi dobře. Nepromoká a drží tvar. Noze dává pocit pohodlí a komfortu. Dobře se v ní i leze. Je vhodná všude tam, kde při treku počítáme i s možností náročnější varianty, nebo s lezením. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že do daných podmínek, je to nejlepší bota, kterou jsem kdy měl na noze!
Praktický test provedl
 Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů
Výsledek praktického testu
Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno
Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr
Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů „DOPORUČENO“.

Doporučeno Českým klubem cestovatelů

 

 


Osobní web: www.jahodapetr.com

 
 


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies - ano, i my používáme cookies. Proč? Abychom mohli sledovat návštěvnost a vytvářet obsah a facebookové reklamy, které vás budou zajímat.
Přečtěte si naše zásady ochrany osobních údajů.     OK, beru na vědomí.
Přihlášení
zapomenuté heslo

Zavřít